logo

English (United Kingdom)Russian (CIS)Polish (Poland)

Parduotuvė

"Verpstė"

VLTS veidaknygė

Facebook

Kas lankosi

Mes turime 19 svečius online

Aplankė:


www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas


free counters

Reklama

svetaines pagerank


Tautodailininkas meno kūrėjas puodžius Vytautas Valiušis tapo IV tarptautinio Europos tautodailės konkurso laureatu ! Paroda-konkursas vyko Čenstochovos mieste Lenkijoje 2009m..

Vilniaus krašto tautodailininkų - meno kūrėjų bendrija
Mūsų pergalė

PERGALĖ

Vilniečių pergale baigėsi dvejus metus trukę teismai tarp Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos.

Skaityti daugiau...
 
Kraštodailininkai Liubline

Vilniaus krašto tautodailininkai Liubline

mt_none2016 metais Lenkijos miestas Liublinas pretenduoja būti Europos kultūros sostine. 2009 m. rugpjūčio 14 – 17 dienomis vyko didžiulė tarptautinė šventė „Jarmark Jagiellonski“. Vilniaus krašto tautodailininkai Jonas Bugailiškis, Eugenijus Paukštė, Dalia Šmatavičienė, Roma Gudaitienė, Laimutė Fedosejeva atstovavo mugėje mūsų kūrybinę organizaciją.

Skaityti daugiau...
 
Karpytas paveikslas - Lietuvos rekordas

Karpytas paveikslas, pretenduojantis tapti Lietuvos rekordu.

2009 m. liepos 14 d. Lietuvos seimo narės Mildos Petrauskienės iniciatyva, Seimo galerijoje buvo organizuota ir atidaryta tautodailininkės-meno kūrėjos

Skaityti daugiau...
 
Šventė Šalčininkuose

Šeimynų susibūrimas „Užburtų paukščių, simbolių ir mitų pasaulis”

2009 m. liepos 22 – 31 dienomis Šalčininkų Kultūros centras organizavo vaikų kūrybinę vasaros stovyklą „Užburtų paukščių, simbolių ir mitų pasaulis”. Dešimt dienų 44 jauni šalčininkiečiai iš peties darbavosi dviejose kūrybinėse dirbtuvėse. Vienai vadovavo dailininkė iš Lenkijos p. Anna Špadzinska-Koss, - čia vaikučiai tapė, užsiėmė keramika, skulptūra. P. Anna dalyvauja Šalčininkų vaikų vasaros stovykloje jau aštuntus metus.

Skaityti daugiau...
 
2009 m. kronika2009 m. lapkričio 13-15 d.


Vilniuje LITEXPO parodų centre įvyko tarptautinė paroda "Jūsų namai". Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus krašto bendrija kartu su Lietuvos žemės ūkio ministerija vykdė projektą "Kraičio skrynią pravėrus...". Parodoje dalyvavo ir savo darbus pristatė tautodailininkai-meno kūrėjai, sertifikuoti tautinio paveldo amatininkai. Parodos metu vyko edukacinė programa, kurią pristatė šie tautodailininkai: Jonas Bugailiškis, Laimutė Fedosejeva, Jolanta Žalalinenė, Marija Lukoševičienė, Stanislava Šešnickienė, Matilda Jucienė, Genovaitė Varaneckienė, Evaldas Kapčius, Artūras Platakis, Juozas Stankevičius, Vytautas Valiušis, Algirdas Verseckas, Odeta Tumėnaitė Bražėnienė, Klaidas Navickas, Emilija Navickienė, Algirdas Juškevičius, Eligijus Rimkus. Buvo pateikta atskira popieriaus karpinių, grafikos, kalvystės, juostų ir lovatiesių ekspozicija, kurioje, šalia jau dalyvaujančių autorių buvo eksponuojami Vitos Babičienės, Adelės Tumėnienės bei Nijolės Jurėnienės darbai.

Daugiau apie tai: Delfi, Žemės ūkio m-ja

2009-08-24


mt_noneBaltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmąjį Vilniaus cecho statutą. Valdovo privilegija amatininkų susivienijimui buvo suteikta auksakaliams. Netrukus po auksakalių cecho Vilniuje įsikūrė siuvėjų, kalvių-šaltkalvių-katilių, odininkų, batsiuvių, kailiadirbių, kepurininkų, balnių-šikšnių, audėjų, stalių, mūrininkų, dailidžių, liejikų, salyklininkų, aludarių, mėsininkų, druskių, chirurgų-barzdaskučių cechai. XVII a. pradžioje Vilniuje jau veikė 25 cechai, kuriuose darbavosi net 44 specialybių meistrai. Šiek tiek vėliau į cechus susivienijo žvejai, puodžiai, kubiliai, račiai, knygrišiai, skardininkai ir kiti amatininkai.

Baltramiejaus mugėje dalyvavo ir LTS Vilniaus krašto tautodailininkai

Šaltinis

2009 m. rugpjūtis


Utenos kraštotyros muziejuje buvo atidaryta tautodailininkės-meno kūrėjos Genovaitės Adiklienės personalinė tapybos darbų paroda, o sode vyko trečią kartą vienos dienos stovykla vaikams. Jos metu vaikai mokėsi iš tautodailininkų įvairių amatų. Nuotraukose vaikai mokosi daryti odos gaminius.


 

 

2009 m. gegužės 30-31


Baigėsi 37-asis tarptautinis festivalis ,,Skamba skamba kankliai". Vilniuje, Sereikiškių parke kartu su folkloro ansambliais šurmuliavo tautodailininkų mugė ,,Meistras darbą giria".


Iš įvairių šalies kampelių suvažiavę liaudies meistrai prekiavo tautodailės gaminiais, demonstravo senuosius amatus:

  • Laimutė Fedosejeva mokė karpyti karpinius,
  • Angelė Rauktienė - skutinėti margučius,
  • V.Rauktys, G.Mikuckis, A.Araminienė, P.Petronis - drožinėti medį,
  • O.Bražėnienė - raižė grafikos graviūrą,
  • Stanislava Šešnickienė- mezgė pirštines,
  • Aldona Mickuvienė - audė juostą...

 

Tautodailininkai džiaugėsi žiūrovų gausa. Nors prekyba nebuvo pati geriausia, tačiau šventinė nuotaika buvo pakili.
Vilniaus etninės veiklos centras apdovanojo tautodailininkus Padėkos raštais, o Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija apdovanota Padėkos raštu už festivalio rėmimą.

 

Esame dėkingi festivalio ,,Skamba skamba kankliai" organizatoriams už nuostabią šventę, linkime gražių renginių ir ateityje ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.

Nuotraukose: festivalio akimirkos.

2009-03-07


Kaziuko mugė – kasmetinė Lietuvoje rengiama mugė, kurioje žmonės pardavinėja savo pagamintus liaudiškus dirbinius. Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią. Mugė dažniausiai rengiama artimiausią sekmadienį iki Šv. Kazimiero dienos, kovo 4. Svarbiausias mugės atributas – verba, gaminama iš išdžiovintų margų gėlių ir žolių.

 

"Aš šį unikalų reiškinį stebiu nuo pokario metų, jo evoliuciją ir raidą, kintančias verbų - Vilnijos krašto puošmenos - madas ir meninius ieškojimus. Kaziuko mugė atsirado iš kermošiaus - bažnytinę šventę lydinčios prekybos. Iš tos prekybos pamažu išaugo ir komercinė mugės dalis, nes reikėdavo parvežti lauktuvių namiškiams iš kermošiaus, o neužtenka vien riestainių virtinės ant kaklo ar didelės Kaziuko širdies, kuri būdavo nuo delno didumo iki pusmetrio skersmens, su užrašais "Myliu", "Ilgiuosi", "Priimk mano širdį", moteriškais ir vyriškais vardais."... pasakoja etnologas Albertas Klimka.

Šiais metais LTS Vilniaus krašto tautodailinkai surengė "Kaziuko" mugę Maskvoje, Baltrušaičio namuose (Maskva, Povarskaja g. 24), žiūrėti nuotraukas / skaityti atsiliepimus

 

Daugiau informacijos apie įvykusius bei vykstančius renginius ieškoti skelbimuose ir jų archyve

 
Europos diena

 

Europos dieną švęskime kartu

Š.m. gegužės 8-9 dienomis, Vilniuje Gedimino prospekte  Vilniaus tautodailininkai dalyvavo renginyje ,,Europos dieną švęskime kartu". Tris dienas Odminių skvere liaudies meistrai  demonstravo tradicinius amatus. Šventėje dalyvavo medžio drožėjas Jonas Bugailiškis, audėjos Aldona Mickuvienė ir Ismena Šližienė, kalvis Evaldas Kapčius, puodžius Vygantas Vasaitis, karpytoja-grafikė Odeta Bražėnienė. Tautodailininkai   mielai bendravo su šventės svečiais ir dalinosi savo patyrimu.

 

Už galimybę dalyvauti šventėje esame dėkingi renginio organizatoriams

 
Juodosios keramikos paroda „Tiltai“

Juodosios keramikos paroda „Tiltai“

2009 m. gegužės 19 d.  Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaryta keramikų Eugenijaus Paukštės, Eglės Zulonaitės - Paukštienės, Ievos Paukštytės ir Augustės Paukštytės juodosios keramikos paroda „Tiltai“.

Tai keturių vienos šeimos dailininkų keramikų - tėvų ir dviejų dukterų juodosios keramikos kūrinių paroda. Juodoji keramika viena archajiškiausių ir savičiausių lietuvių tradicinės taikomosios dailės sričių. Autoriai tęsia tūkstantmetę lietuvių juodosios keramikos tradiciją savita šiuolaikine kalba. Jie vengia tiesiogiai atkartoti keramikos paveldo formas bei griežtai laikytis taip vadinamos ,,liaudies dailės tradicijos“. Jų plastinės improvizacijos juodojoje keramikoje pranoksta siaurus tautodailės rėmus, apimdamos ir „ profesionaliojo“ meno plastinės raiškos lauką: tai ir dekoratyvūs indai, ir tradicinių simbolių, baltiškų ženklų bei mito-poetinių simbolių interpretacijos, filosofinės ir konceptualios gamtos formų interpretacijos. Jų itin gamtiška ir valstietiškam paprastumui artima pasaulėjauta ir svajonės, pamėgta supaprastinta, pirštų prislietimo žymes laikanti keramikos formų kalba iš dalies yra nulemta puoselėjamosios atlikimo technologijos archajiškumo. Drauge autorių meninėje kalboje gausu miestietiško kultūrologinio-istorinio intelektualumo, šiuolaikinei profesionaliajai lietuvių keramikai būdingo konceptualumo, jos dizaino aspektų ir elementų estetiškos, skulptūriškos sampratos.

 

Visus Paukščių šeimos dailininkų kūrinius vienija filosofinė-mitologinė tilto koncepcija. Visų pirma, tai yra laiko tiltas, kuris autoriams reiškia žilos praeities ryšį su dabartimi. Tai įkūnijama šiuolaikiškai interpretuojant senovės simbolius: prūsų laidotuvių urnų formas ir dekorą, tradicinės tekstilės ar nuosavybės ženklus, saulinius metalinių kryžių, augalinius skrynių puošybos simbolius, derinant protėviams sakralų žalvario metalo inkrustacijas su juodąja keramika, kuri senovėje visų pirma buvo laidotuvių ir anapusybės ritualų atributas. Drauge su paukščių, augalijos, angelų įvaizdžiais plėtojama ir Tilto, kaip mūsų žemiškos būties ryšio su dangumi idėja. Tiltas autoriams reiškia ir dabarties žmogaus religinių, dvasinių kelių jungtį - tai krikščioniškų ir pagoniškų simbolių, įvairių dvasinių patirčių vienybė. Galiausiai tiltas tai ir „profesionaliojo“ meno stilių, koncepcijų jungtis su „liaudiškumu“, varžančių technologijų dermė su kūrybine laisve. Šios šeimos dailininkų kūrybą jungia ne tik panaši lipdybinė juodosios keramikos technologija, bet ir stiprus siekis išreikšti savajį pasaulį, jausmus ir mintis gyva, naujoviška kalba interpretuojant tradicinės meninės pasaulėžiūros elementus, juos naujoviškai derinant ir kūrybiškai plėtojant bei laisvai nutolstant į originalias vizijas, neįprastų formų išradimus.

 

Eugenijaus Paukštės (g. 1954) kūrybai būdinga turtinga animalistinė, fantastinė paukščių, augalinių motyvų tematika, jam būdingas humoro jausmas, suteikiantis neįprasto gyvybingumo. Jis kreipia didelį dėmesį į aukštą technologinę keramikos lipdinių kokybę. Kaip vienas brandžiausių Eugenijaus Paukštės kūrinių paminėtinas ,,Žemės daigai“, eksponuotas pasaulinėje keramikos ekspozicijoje Pietų Korėjoje (2001). Kiti darbai - ,,Begasas“, „ Šernas“ buvo publikuoti laikraščiuose „ Literatūra ir menas“( 1999), „The Baltik times“(2004). Jis yra surengęs 10 personalinių parodų, dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos parodose, Lietuvos dailininkų sąjungos „Plekšnės klubo“ parodose. Eugenijaus Paukštės kūriniai buvo eksponuoti galerijose Norvegijoje, Olandijoje, Danijoje, Suomijoje ir Pietų Korėjoje. 1999-2000 metais jam buvo suteikta meno ir kultūros valstybinė premija.

 

Eglės Zulonaitės-Paukštienės (g. 1955 m.) juodosios keramikos kūriniai pasižymi aiškiomis formomis, subtiliu dekoru, kreipiamas dėmesys į indo ar figūros siluetą. Keramikės kūrybai būdingas skulptūrinis – ornamentinis puošimas, kuris jautriai derinasi su viso kūrinio forma. Dekore galima sutikti archajinių elementų, kurie organiškai dera su juodosios keramikos senovine prigimtimi, spalva ir faktūra. Keramikė ieško senoviškų motyvų, simbolių, ženklų, mitopoetinių įvaizdžių ir, perausdama per savo jausmus, integruoja juos į šiuolaikines keramikos formas. Autorė yra surengusi 2 personalines parodas, dalyvavo 8 šalies parodose, o taip pat Danijoje (1992m.), Vokietijoje (1994m.).

 

Ieva Paukštytė (g. 1980) skulptūriškai lipdo keramikos kompozicijas iš mažų molio gabalėlių, pasitelkdama bičių korio lipdymo technologiją. Dirbinio faktūra tarsi „raibuliuoja“. Autorė nemėgsta glotnumo. Drauge jai būdingas konstruktyvus, ,,dizaineriškas“ formos ir silueto jutimas. Keramikė dirba ir interjero dizaino srityje. Ji yra sukūrusi dekoratyvinių šviestuvų, vazonų kompozicijų. Ji dalyvavo 3 grupinėse dailininkų parodose, trijuose tarptautiniuose ir dviejuose šalies juodosios keramikos simpoziumuose Lietuvoje. Taip pat domisi japonų degimo technikomis, dalyvavo 3 tarptautiniuose simpoziumuose, seminaruose, parodose Estijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje (2002 - 2004 m.).

 

Augustė Paukštytė (g. 1984) lipdo tiek skulptūras tiek dekoratyvinius indus. Jai būdingos aptakios formos, švelnūs paviršiai. Ją domina krikščioniško ir senųjų civilizacijų mitinio pasaulio vaizdinių interpretavimas, dvasinių vertybių paieškos ir amžino gamtiško būties laiko pojūtis. Autorė dalyvavo Respublikinėje tautodailės parodoje (2007 m.).


Tokia bendra visų Paukščių šeimos narių juodosios keramikos paroda surengta pirmą kartą. Ji byloja apie juodosios keramikos gyvybingumą ne tik vyresniojoje, bet ir aktualumą jaunajai dailininkų kartai, Lietuvos dailės tradicijų tęstinumą ir kūrybingą atsinaujinimą.

 
Paroda Lenkijoje
Lietuvių liaudies meno paroda Lenkijoje

Jau tapo tradicija, kad Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos nariai kasmet surengia liaudies meno parodą Lenkijoje, Lietuvių centre prie Lietuvos ambasados Varšuvoje. Lietuvių liaudies meno paroda ir edukacinė programa Lenkijos visuomenei buvo pristatyta 2009 m. balandžio 21 d.

Skaityti daugiau...
 
Leidiniai 2009 - 2010 m.

Išleista 2009 - 2010 metais:

Apie ką Sudarytojai Data / Leidėjai

Lietuvos ir pasaulio popieriauskarpinių menas

Šios knygos tikslas yra glaustai istoriografiškai aptarti senąją (nuo XVI a.) ir plačiau -1950-2010 m. Lietuvos popieriaus karpinių meno raidą, atskleisti jos sąlytį su kitų tautų kūryba. Per pastaruosius penkis dešimtmečius šios tautodailės šakos plėtotė, daugelio reiškinių dinamika, tradicijų puoselėjimas labiausiai atsiskleidė parodose, menininkų paskelbtuose autoriniuose albumuose, kataloguose. Leidinyje pristatyta 2009-2010 m. respublikinių, regioninių, personalinių parodų autorių kūryba. Knyga  iliustruota 24 pasaulio tautų karpiniais.

Knygoje-albume „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“ pristatyti visi žymiausi Lietuvos karpytojai, aptarta jų kūryba, bei apžvelgta  Baltarusijos, Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos,
Islandijos, Ispanijos, Izraelio, Japonijos, JAV, Kanados, Kinijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos, Švedijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos, Vietnamo šalių karpinių menas. Knyga-albumas gausiai iliustruota menininkų kūriniais.

Feliksas Marcinkas


Recenzentai: Regina Merkienė, istorikė, etnologė, profesorė habilituota daktarė.
Alė Počiulpaitė, menotyros mokslų daktarė.
Knygą išleido
Almanachas ,,Tautodailė ", 2010.-208.: iliustr.
Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija.

Leidinį rėmė Kultūros rėmimo fondas.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 9 iš 15


Svetainės autorius ©  Visos teisės saugomos © LTS Vilniaus bendrija, 2007 - 2014 m.