logo

English (United Kingdom)Russian (CIS)Polish (Poland)

Parduotuvė

"Verpstė"

VLTS veidaknygė

Facebook

Kas lankosi

Mes turime 15 svečius online

Aplankė:


www.stats.lt - Tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas


free counters

Reklama

svetaines pagerank


Tautodailininkas meno kūrėjas puodžius Vytautas Valiušis tapo IV tarptautinio Europos tautodailės konkurso laureatu ! Paroda-konkursas vyko Čenstochovos mieste Lenkijoje 2009m..

Vilniaus krašto tautodailininkų - meno kūrėjų bendrija
Juodosios keramikos paroda „Tiltai“

Juodosios keramikos paroda „Tiltai“

2009 m. gegužės 19 d.  Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos parodų salėje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) atidaryta keramikų Eugenijaus Paukštės, Eglės Zulonaitės - Paukštienės, Ievos Paukštytės ir Augustės Paukštytės juodosios keramikos paroda „Tiltai“.

Tai keturių vienos šeimos dailininkų keramikų - tėvų ir dviejų dukterų juodosios keramikos kūrinių paroda. Juodoji keramika viena archajiškiausių ir savičiausių lietuvių tradicinės taikomosios dailės sričių. Autoriai tęsia tūkstantmetę lietuvių juodosios keramikos tradiciją savita šiuolaikine kalba. Jie vengia tiesiogiai atkartoti keramikos paveldo formas bei griežtai laikytis taip vadinamos ,,liaudies dailės tradicijos“. Jų plastinės improvizacijos juodojoje keramikoje pranoksta siaurus tautodailės rėmus, apimdamos ir „ profesionaliojo“ meno plastinės raiškos lauką: tai ir dekoratyvūs indai, ir tradicinių simbolių, baltiškų ženklų bei mito-poetinių simbolių interpretacijos, filosofinės ir konceptualios gamtos formų interpretacijos. Jų itin gamtiška ir valstietiškam paprastumui artima pasaulėjauta ir svajonės, pamėgta supaprastinta, pirštų prislietimo žymes laikanti keramikos formų kalba iš dalies yra nulemta puoselėjamosios atlikimo technologijos archajiškumo. Drauge autorių meninėje kalboje gausu miestietiško kultūrologinio-istorinio intelektualumo, šiuolaikinei profesionaliajai lietuvių keramikai būdingo konceptualumo, jos dizaino aspektų ir elementų estetiškos, skulptūriškos sampratos.

 

Visus Paukščių šeimos dailininkų kūrinius vienija filosofinė-mitologinė tilto koncepcija. Visų pirma, tai yra laiko tiltas, kuris autoriams reiškia žilos praeities ryšį su dabartimi. Tai įkūnijama šiuolaikiškai interpretuojant senovės simbolius: prūsų laidotuvių urnų formas ir dekorą, tradicinės tekstilės ar nuosavybės ženklus, saulinius metalinių kryžių, augalinius skrynių puošybos simbolius, derinant protėviams sakralų žalvario metalo inkrustacijas su juodąja keramika, kuri senovėje visų pirma buvo laidotuvių ir anapusybės ritualų atributas. Drauge su paukščių, augalijos, angelų įvaizdžiais plėtojama ir Tilto, kaip mūsų žemiškos būties ryšio su dangumi idėja. Tiltas autoriams reiškia ir dabarties žmogaus religinių, dvasinių kelių jungtį - tai krikščioniškų ir pagoniškų simbolių, įvairių dvasinių patirčių vienybė. Galiausiai tiltas tai ir „profesionaliojo“ meno stilių, koncepcijų jungtis su „liaudiškumu“, varžančių technologijų dermė su kūrybine laisve. Šios šeimos dailininkų kūrybą jungia ne tik panaši lipdybinė juodosios keramikos technologija, bet ir stiprus siekis išreikšti savajį pasaulį, jausmus ir mintis gyva, naujoviška kalba interpretuojant tradicinės meninės pasaulėžiūros elementus, juos naujoviškai derinant ir kūrybiškai plėtojant bei laisvai nutolstant į originalias vizijas, neįprastų formų išradimus.

 

Eugenijaus Paukštės (g. 1954) kūrybai būdinga turtinga animalistinė, fantastinė paukščių, augalinių motyvų tematika, jam būdingas humoro jausmas, suteikiantis neįprasto gyvybingumo. Jis kreipia didelį dėmesį į aukštą technologinę keramikos lipdinių kokybę. Kaip vienas brandžiausių Eugenijaus Paukštės kūrinių paminėtinas ,,Žemės daigai“, eksponuotas pasaulinėje keramikos ekspozicijoje Pietų Korėjoje (2001). Kiti darbai - ,,Begasas“, „ Šernas“ buvo publikuoti laikraščiuose „ Literatūra ir menas“( 1999), „The Baltik times“(2004). Jis yra surengęs 10 personalinių parodų, dalyvavo Lietuvos tautodailininkų sąjungos parodose, Lietuvos dailininkų sąjungos „Plekšnės klubo“ parodose. Eugenijaus Paukštės kūriniai buvo eksponuoti galerijose Norvegijoje, Olandijoje, Danijoje, Suomijoje ir Pietų Korėjoje. 1999-2000 metais jam buvo suteikta meno ir kultūros valstybinė premija.

 

Eglės Zulonaitės-Paukštienės (g. 1955 m.) juodosios keramikos kūriniai pasižymi aiškiomis formomis, subtiliu dekoru, kreipiamas dėmesys į indo ar figūros siluetą. Keramikės kūrybai būdingas skulptūrinis – ornamentinis puošimas, kuris jautriai derinasi su viso kūrinio forma. Dekore galima sutikti archajinių elementų, kurie organiškai dera su juodosios keramikos senovine prigimtimi, spalva ir faktūra. Keramikė ieško senoviškų motyvų, simbolių, ženklų, mitopoetinių įvaizdžių ir, perausdama per savo jausmus, integruoja juos į šiuolaikines keramikos formas. Autorė yra surengusi 2 personalines parodas, dalyvavo 8 šalies parodose, o taip pat Danijoje (1992m.), Vokietijoje (1994m.).

 

Ieva Paukštytė (g. 1980) skulptūriškai lipdo keramikos kompozicijas iš mažų molio gabalėlių, pasitelkdama bičių korio lipdymo technologiją. Dirbinio faktūra tarsi „raibuliuoja“. Autorė nemėgsta glotnumo. Drauge jai būdingas konstruktyvus, ,,dizaineriškas“ formos ir silueto jutimas. Keramikė dirba ir interjero dizaino srityje. Ji yra sukūrusi dekoratyvinių šviestuvų, vazonų kompozicijų. Ji dalyvavo 3 grupinėse dailininkų parodose, trijuose tarptautiniuose ir dviejuose šalies juodosios keramikos simpoziumuose Lietuvoje. Taip pat domisi japonų degimo technikomis, dalyvavo 3 tarptautiniuose simpoziumuose, seminaruose, parodose Estijoje, Baltarusijoje ir Lietuvoje (2002 - 2004 m.).

 

Augustė Paukštytė (g. 1984) lipdo tiek skulptūras tiek dekoratyvinius indus. Jai būdingos aptakios formos, švelnūs paviršiai. Ją domina krikščioniško ir senųjų civilizacijų mitinio pasaulio vaizdinių interpretavimas, dvasinių vertybių paieškos ir amžino gamtiško būties laiko pojūtis. Autorė dalyvavo Respublikinėje tautodailės parodoje (2007 m.).


Tokia bendra visų Paukščių šeimos narių juodosios keramikos paroda surengta pirmą kartą. Ji byloja apie juodosios keramikos gyvybingumą ne tik vyresniojoje, bet ir aktualumą jaunajai dailininkų kartai, Lietuvos dailės tradicijų tęstinumą ir kūrybingą atsinaujinimą.

 
Paroda Lenkijoje
Lietuvių liaudies meno paroda Lenkijoje

Jau tapo tradicija, kad Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos nariai kasmet surengia liaudies meno parodą Lenkijoje, Lietuvių centre prie Lietuvos ambasados Varšuvoje. Lietuvių liaudies meno paroda ir edukacinė programa Lenkijos visuomenei buvo pristatyta 2009 m. balandžio 21 d.

Skaityti daugiau...
 
Leidiniai 2009 - 2010 m.

Išleista 2009 - 2010 metais:

Apie ką Sudarytojai Data / Leidėjai

Lietuvos ir pasaulio popieriauskarpinių menas

Šios knygos tikslas yra glaustai istoriografiškai aptarti senąją (nuo XVI a.) ir plačiau -1950-2010 m. Lietuvos popieriaus karpinių meno raidą, atskleisti jos sąlytį su kitų tautų kūryba. Per pastaruosius penkis dešimtmečius šios tautodailės šakos plėtotė, daugelio reiškinių dinamika, tradicijų puoselėjimas labiausiai atsiskleidė parodose, menininkų paskelbtuose autoriniuose albumuose, kataloguose. Leidinyje pristatyta 2009-2010 m. respublikinių, regioninių, personalinių parodų autorių kūryba. Knyga  iliustruota 24 pasaulio tautų karpiniais.

Knygoje-albume „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“ pristatyti visi žymiausi Lietuvos karpytojai, aptarta jų kūryba, bei apžvelgta  Baltarusijos, Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos,
Islandijos, Ispanijos, Izraelio, Japonijos, JAV, Kanados, Kinijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos, Švedijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos, Vietnamo šalių karpinių menas. Knyga-albumas gausiai iliustruota menininkų kūriniais.

Feliksas Marcinkas


Recenzentai: Regina Merkienė, istorikė, etnologė, profesorė habilituota daktarė.
Alė Počiulpaitė, menotyros mokslų daktarė.
Knygą išleido
Almanachas ,,Tautodailė ", 2010.-208.: iliustr.
Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija.

Leidinį rėmė Kultūros rėmimo fondas.

Skaityti daugiau...
 
Apie Kaziuko mugę Maskvoje

Mes, rodos, pradėjome užmiršti nepakartojamą Pabaltijo kultūrų koloritą, kuris ateidavo į mūsų namus su suvenyrais, apyvokos daiktais, kuriuos atveždavo apsilankę Lietuvoje. Ąsočiai sudužo, pirštinės nusinešiojo, staltiesės sudilo... – viskas dingsta amžinybėje. Nauji laikai atnešė ir naujas bendravimo formas, atgaivino senas tradicijas... Kaziuko mugė – tradicinė liaudies verslų mugė, atidaranti pavasario švenčių ciklą Vilniuje, rengiama pirmą kovo savaitgalį ir skirta šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo – dienai.

Skaityti daugiau...
 

 

 

2009 m. renginiai

Eil.
Nr.

Renginys

Kur

Kada

1.

Knygos ,,Šimtas Emilijos Navickienės pirštinių“ pristatymas, pirštinių paroda

Klaido Navicko popieriaus karpinių galerijoje Vilniuje

Sausis

2.

Paroda ,, Šiuolaikinė lietuvių liaudies tapyba ir popieriaus karpiniai“

Karelijos Respublika, Petrozavodsko Pedagoginės kolegijos patalpose. Parodą organizuojama kartu su LR
Generaliniu konsulatu Sankt Peterburge bei Petrozavodsko lietuvių nacionaline-kultūrine Autonomija. Projektas tęstinis.

Sausis

3.

Tapybos darbų paroda ,,Duona tapybos drobėse“

Klaido Navicko popieriaus karpinių
Galerijoje Vilniuje

Vasaris
4.

Michalinos Počiulpienės  knygos ,,Molinių paukštelių giesmė“ pristatymas, švilpukų paroda.

Vilnius. Paroda Šv.Jonų bažnyčioje

Vasaris
5.

Sigito Juknevičiaus personalinė pynimo darbų paroda

Galerijoje ,,Verpstė“ , Vilnius

Vasaris

6.

Paroda ,,Šiuolaikinė lietuvių liaudies tapyba ir popieriaus karpiniai“

Medvežjegorske, Rusijos Federacija. Organizuojama kartu su LR Generaliniu konsulatu Sankt Peterburge
Bei vietos lietuvių nacionaline-kultūrine autonomija. Projektas tęstinis.

Vasaris

7.

Aldonos Mockuvienės tautinių juostų personalinė paroda

Galerijoje ,,Verpstė“ , Vilnius

Kovas

8.

Utenos ir Vilniaus regionų tapybos darbų paroda ,,Mano Lietuva“

Pranciškonų Rūmuose, Vilnis

Kovas

9.

Mindaugo Rutkausko švilpynių paroda

Klaido Navicko popieriaus karpinių galerijoje, Vilniuje

Kovas

10.

Liaudies meno paroda Atvelykio proga

Lietuvių centre prie Lietuvos Respublikos Ambasados Lenkijoje, Varšuva. Projektas tęstinis.

Balandis

11.

Skiautinių klubo ,,Rūta“ kolektyvinė paroda

Vilniaus įgulos karininkų ramovėje

Gegužė

12.

Dalyvavimas tarptautiniame festivalyje ,,Skamba skamba kankliai“

Vilniuje

Gegužė
13.

Irenos Škiudienės personalinė pynimo darbų paroda

Galerijoje ,,Verpstė“ Vilniuje.

Balandis
14.

Tęstiniai edukaciniai projektai metų bėgyje: ,,Pažinkime savo tautos meną“

Eglės ir Eugenijaus Paukščių galerijoje ,,Molio laumė“
Klaido Navicko popieriaus karpinių galerijoje,
,,Amatų gildijoje“,
Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Utenos rajone Leliūnuose.

Birželis
15.

Projektas ,,Popieriaus karpiniai-savęs paieška“. Vadovė Laimutė Fedosejeva

Šv. Ignoto bažnyčios sekmadieninėje
mokykloje.

Birželis

16.

Projektas ,,Grįžimas prie šaknų“ kartu su Vilniaus suaugusių mokymo centru. Vadovė Vida Povilenskienė.

Vilniaus suaugusių mokymo centre

Birželis
 
Padėka už vertimą

Didžiai dėkojame tautodailininkei-meno kūrėjai Leokadijai Šalkovskai už pagalbą išverčiant svetainės lenkiškos versijos meniu punktus bei meno kūrėjų aprašymus.

Pastebėję dar neatpažintų lenkiškų raidžių,ar  šiaip kokių  nors trūkumų,  prašome rašyti administratorei

 
Petro Rutės paroda

Jubiliejinė Petro Rutės tapybos darbų paroda

2009 m. buvo Vilniaus krašto tautodailininkui – meno kūrėjui  Petrui Rutei  balandį sukako 75-ri gyvenimo ir 20 kūrybinio darbo metų.


Tai – savitas, gaivališkas, poetinės prigimties kūrėjas. Kaip yra pažymėjęs Vilniaus dailės akademijos profesorius Juozas Galkus, retas toks talentas prabyla vėlyvais gyvenimo metais. Meno žinovai pabrėžia, P. Rutės tapybos brandą ir simbolišką kūrybos kryptį. Dailininko kūrybai būdingi gausūs paveikslų ciklai. Jų temos ateina iš gilių pasąmonės klodų – tiek archetipinių, tiek šiandienos – ir suteikia erdvę filosofiniams apmąstymams. Menininkas sugeba pajungti sau artimas tapybos priemones tam, kad į kūrinį įrašytų savo fizines ir dvasines emocijas. Jis jautrus koloristas. Dailininko kūryba pasižymi estetine kultūra, originalia traktuote.

Jubiliejinė Petro Rutės tapybos paroda pristatoma š.m. balandžio 3d. 16 val. Mykolo Romerio universiteto I rūmuose, Valakupių 5. (Nuo Antakalnio troleibusų žiedo pirma stotelė - „Lizdeikos “). Paroda ilgalaikė.

 

 
Aukso vainiko 2008 Ukmergėje nugalėtojai

„Aukso vainikas“ Ukmergėje 2008 m.

mt_none

2008 m. lapkričio 27 d. Ukmergės kultūros centre įvyko Vilniaus apskrities liaudies meno parodos-konkurso ,,Aukso vainikas-2008" rezultatų paskelbimas.

Parodoje dalyvavo 128 Vilniaus apskrities liaudies meistrai. Nuostabų renginį padovanojo Ukmergės rajono kultūros centro darbuotojai. Už tai visų tautodailininkų vardu sakome didelį AČIŪ.

Skaityti daugiau...
 
Skambančioji verba

Pirmą kartą Vilniaus apskrities kultūros centro organizuotame konkurse pirmą vietą laimėjo

LTS Vilniaus krašto tautodailininkų - meno kūrėjų bendrija.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 9 iš 14


Svetainės autorius ©  Visos teisės saugomos © LTS Vilniaus bendrija, 2007 - 2014 m.