Informacinis pranešimas
2010-09-06

MASKVOJE – TARPTAUTINIS SIMPOZIUMAS JULIJOS DANILIAUSKIENĖS ATMINIMUI

Rugsėjo 9-13 dienomis Rusijos sostinėje, valstybiname Maskvos liaudies grafikos muziejuje ir Maskvos priemiestyje – Domodedovo istorijos ir meno muziejuje, vyks trečiasis tarptautinis mokslinis simpoziumas „Popieriaus karpinių menas ir kultūrų tarptautinis bendravimas“. Šių metų renginys skirtas vienai ryškiausių, didelio tarptautinio pripažinimo pelniusios popieriaus karpinių menininkės Julijos Daniliauskienės (1926-2009) kūrybos įprasminimui ir atminimui.

raštaiTarptautiniame simpoziume, į kurį suvažiuoja arti keturiasdešimties specialistų, bus perskaityta apie trisdešimties pranešimų, vyks bendros simpoziumo dalyvių kūrybos dirbtuvės, bus atdarytos dvi popieriaus karpinių parodos. Viena jų – Domodedove, personalinė paroda „Popieriniai Julijos Daniliauskienės raštai“. Ekspozicijoje – daugiau kaip 130 J.Daniliauskienės popieriaus karpinių, pačios menininkės dovanotų akademikui dr. Aleksejui Petričenkai, daugiau kaip 40 metų rinkusiam įvairių šalių menininkų popieriaus karpinius. Šią parodą papildys ir išplės kiti J.Daniliauskienės darbai, esantys nuolatinėje muziejaus ekspozicijoje, garsėjančioje didžiausiu ir unikaliausiu popieriaus karpinių rinkiniu Europoje. Beje, šio muziejaus Lietuvos karpinių rinkinys (jame apie 30 kūrinių) per simpoziumą bus papildytas naujais mūsų autorių karpiniais.

Tarp simpoziume pristatomų pranešimų – meno kūrėjos tautodailininkės Laimutės Fedosejevos pranešimas "Siluetas ir popieriaus karpiniai reklamoje". Šis pristatymas pratęs per ankstesnių metų renginius jau gvildentą lietuvių popieriaus karpinių temą. (Simpoziume jau perskaityti pranešimai: habil.dr. profesorės Irenos Reginos Merkienės „Popieriaus karpinių menas Lietuvoje XX a. antroje pusėje – XXI a. pirmoje pusėje“, Ramutės Kraujalienės „Popieriaus karpinių atgimimas ir sklaida Lietuvoje“, L.Fedosejevos „Popieriaus karpiniuose – gyvenimas ir kūryba. Lietuvos eskizai").

knygaPer renginį bus pristatyta Felikso Marcinko lietuvių, anglų ir rusų kalbomis išleista knyga „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“ („Tautodailė“, 2010), taip pat – Vilniaus etninės kultūros centro filmas apie 2010 metų Kaziuko mugę, nuo 1604-ųjų vykstantį renginį, pretenduojantį tapti UNESCO nematerialaus paveldo objektu.

Tai, kad tarptautiniame popieriaus karpinių simpoziume lietuvių autorių kūrybai skirtas išskirtinis dėmesys, byloja, koks svarus mūsų tautodailininkų indėlis į pasaulio popieriaus karpinių meną. Tai džiugina. O kartu įkvepia naujiems kūrybiniams sumanymams, tarptautiniams projektams.

Ramutė Kraujalienė
Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų
bendrijos pirmininkė
Nuotraukose: J.Daniliauskienė. Skrynių raštas, knygos „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“ viršelis.

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene