17
kiausiniai
baznycia
kryziai

    2021 m. spalio 5–27 d. Utenos kraštotyros muziejuje vyko Utenos apskrities konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas 2021“. Beveik visą spalio mėnesį, muziejaus erdvėse buvo eksponuojama 66 autorių kūriniai, kuriuos, po atrankos rajoniniame ture, šiai parodai pristatė Utenos, Zarasų, Molėtų, Ignalinos rajonų bei Visagino savivaldybės tautodailininkai. Ekspozicijoje per 300 dirbinių, atstovaujančių visus taikomosios, vaizduojamosios ir kryždirbystės liaudies dailės žanrus. Būtent šie dalyviai ir jų sukurti kūriniai varžėsi konkurse, dėl pripažinimo  ,,Geriausiuoju Utenos apskrities liaudies meistru“ savo srityje. 
2021 m. spalio 27 d. įvyko parodos vertinimo komisijos posėdis, bei laureatų pagerbimo šventė, kurią buvimu kartu pagerbė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir LR Seimo narys Edmundas Pupinis. Džiugu, kad atvyko Utenos, Ignalinos, Molėtų, Visagino tautodailininkai.

Parodos vertinimo komisija:
Pirmininkė - Solveiga Jakučiūnaitė ,  Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skriaus vyriausioji specialistė;
Nariai: Jovita Nalevaikienė – Utenos kraštotyros muziejaus direktorė;
Asta Valiukevičienė – Lietuvois nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus   vyriausioji specialistė;
Dalia Bernotaitė- Beliauskienė – Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus liaudies meno skyriaus vedėja;
Alvydas Stauskas – dailininkas, tapytojas.

Vertinimo komisijos rezultatai:

Taikomoji dailė
I - oji vieta -Vanda Valiušienė (keramika, Utenos rajonas);
II - oji vieta - Zita Indriūnienė (šiaudiniai sodai, Utenos rajonas);
II - oji vieta - Zita Spranginienė (šiaudiniai sodai, Molėtų rajonas);
III - oji vieta - Nijolė Trinkūnienė (margučiai, Iganalinos rajonas);
III - oji vieta - Stasė Rastenienė  (margučiai, Iganlinos rajonas);
III -oji vieta - Edita Kušleikienė  (margučiai, Utenos rajonas).

Vaizduojamoji dailė
I-oji vieta - Anelė Araminienė (tapyba, Utenos rajonas);
II –oji vieta - Odeta Tumėnaitė - Bražėnienė (grafika, Utenos rajonas);
III – oji vieta -  Lina Paukštienė (karpiniai, Utenos rajonas).

Kryždirbystė
I-oji vieta – Eugenijus Vanagickas ( kalviškos kryžių viršūnės, Utenos rajonas).

Paskatinamieji diplomai skirti:
Danutė Blažienė (skiautiniai, Utenos rajonas);
Loreta Guobytė (sodai, Molėtų rajonas);
Virginija Kazancevienė (margučiai, Zarasų rajonas);
Gediminas Kairys (medžio drožiniai, Zarasų rajonas);
Utenos kraštotyros muziejaus padėka ir prizas  - Justinai Kulbačiauskaitei Žebelienei( keramika, Utenos rajona);
Utenos kraštotyros muziejaus ,,Parodos lankytojų prizas“ – Linai Paukštienei (karpiniai, Utenos rajonas).

Parodos ekspozicijos autorė Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Jovita Nalevaikienė;
Kuratorė LTS Vilniaus bendrijos Utenos skyriaus pirmininkė Zita Indriūnienė;
Projekto vadovė Ramutė Kraujalienė

 Parodos bukletas

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene

KONTAKTAI