Patvirtinta Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos valdybos posėdyje
2014-02-28

Tarptautinės popieriaus karpinių parodos ,,Pasaulio popieriaus karpiniai – 2015“
NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

  1. Paroda skirta tradicinei dailės krypčiai - popieriaus karpiniams (paper cutting). Joje pateikiami geriausių Lietuvos ir pasaulio meistrų, kuriančių iš popieriaus, darbai.
  2. Karpinių meną vysto ir liaudies meistrai, ir profesionalūs dailininkai, jis yra pripažintas visame pasaulyje: Lietuvoje – tai karpiniai, Lenkijoje – wycinanki, Baltarusijoje ir Ukrainoje – vytinanka, vyrazanka, vytynanka, Rusijoje – вырезание из бумаги, Didžiojoje Britanijoje – silhouettes, Olandijoje - knippen, Vokietijoje - scherenschnitte, Meksikoje - papel picado, Prancūzijoje – degoupage, Kinijoje ir Japonijoje ši dailės kryptis turi net ne vieną pavadinimą. Paroda padės išryškinti įvairių šalių popieriaus karpinių tradicijas bei naujas tendencijas.

RESPUBLIKINĖS VAIKŲ KŪRYBOS POPIERIAUS KARPINIŲ
PARODOS-KONKURSO NUOSTATAI

Patvirtinta:
Vilniaus krašto tautodailininkų-meno
Kūrėjų bendrijos valdybos posėdyje
2012-04-17

  1. KONKURSINĖS PARODOS CHARAKTERISTIKA

Vaikų kūrybos popieriaus karpinių paroda-konkursas yra skirtas svarbiai, iki šių dienų išlikusiai liaudies meno šakos krypčiai –popieriaus karpinių populiarinimui Lietuvoje ir užsienyje.
Lietuvoje seniausias popierius , išlikęs iki šių dienų –XIV-o a. pabaigos Didžiojo kunigaikščio Vytauto laiškai, o popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti XVI-ame a., kai Vilniuje buvo įkurtas popieriaus malūnas. Populiarūs buvo namų interjero puošybos karpiniai: lempų gaubtai, paveikslų, veidrodžių rėmai, lango užuolaidos. Karpyti-dekoratyviniai paveikslai tapo populiarūs šeštajame XX a. dešimtmetyje, jų populiarumas tęsiasi iki šių dienų. Tikėtina, kad ši konkursinė popieriaus karpinių paroda ras atgarsį vaikų kūryboje, kaip viena iš labiausiai prieinamųjų kūrybos priemonių. Toliau tęs šią labai svarbią vaizduojamosios dailės tradiciją per savo talentą.

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene

KONTAKTAI