Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
LT767044060000319703 i.k. 193026218
Pirmininkė Ramutė Kraujalienė
Mob. 869936016
Mūsų būstinė miesto plane,
Įėjimas iš kiemo, Vaizdas iš viršaus
Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
LT927044060007883669 į.k. 300620716
Dabar svetainėje 156 svečiai ir narių nėra
2011 metų premijos: ,,Premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą" įteikta tautodailininkui-meno kūrėjui kryždirbiui Pranui Kaziūnui iš Utenos.
,,Premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus" įteikta tautodailininkei-meno kūrėjai , popieriaus karpytojai Laimutei Fedosejevai.
Primityviosios tapybos ir medžio skulptūros paroda Olštyne
2013 m. birželio 10 dieną, Olštyno (Lenkijos Respublika) filharmonijos patalpose atidaryta lietuvių primityviosios tapybos ir medžio drožėjo Algirdo Juškevičiaus skulptūrų paroda.
Primityviosios tapybos darbų pagrindą sudaro 2012 metų respublikinės konkursinės parodos Monikos Bičiūnienės premijai
Gintaro galerijos muziejuje (Šv. Mykolo 12) nuo 2016-12-08 iki 2017-01-05 vyks Eugenijaus Paukštės juodosios keramikos paroda "Žemės švytėjimo ieškant"
Eugenijus Paukštė yra gerai žinomas ne tik tarp kolegų keramikų, bet ir plačiojoje visuomenėje. Jo vardas siejamas su juodąja keramika, kurią dailininkas puoselėja ir propaguoja jau daugelį metų. 1995 m. įkūręs Juodosios keramikos centrą, jis ėmėsi Lietuvoje atgaivinti šią unikalią meno ir amatų sritį, kuri jau buvo atsidūrusi ant išnykimo ribos. Pakerėtas „juodojo molio“, E. Paukštė iki šiol mielai dalinasi savo kūrybine patirtimi, net įgudusiems profesionalams suteikia vertingų gamybos ir technologijos žinių. Jo kūrybinėje biografijoje – ne vienas juodosios keramikos pleneras, tarptautiniai simpoziumai, parodos. Dailininkas yra surengęs keliolika personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo daugybėje grupinių parodų įvairiose pasaulio šalyse.
Paroda „ Žemės švytėjimo ieškant “ – išskirtinė savo tema ir sumanymu. Ją inspiravo mintis meninėje kūryboje sujungti juodąją keramiką su gintaru. Abi šios medžiagos turi bendrą vardiklį: tai – iš sakingų spygliuočių išgaunama anglis, apsprendžianti gintaro susidarymo bei juodosios keramikos gamybos procesus. Įdėjus gintaro į krosnies pakurą, sėkmingai galima užjuodinti gaminį, mineralą paverčiant nematoma įstabios keramikos dalimi. Žinoma, dailininkas neaukoja autentiško, gamtos sukurto grožio: dirbiniuose gintarą panaudoja grynu sustingusių lašų pavidalu - lyg saulės atspindį ant suanglėjusios žemės, simbolizuojantį jos gelmėse slypintį energijos ir šviesos proveržį.
XXIV-oji respublikinė tradicinio siuvinėjimo stovykla „Žaliasis laumžirgis“
Siuvinėti vyriški diržai
Liepos 10–14 d. Aukštaitijos profesinio rengimo centre organizuota XXIV-oji respublikinė tradicinio siuvinėjimo stovykla „Žaliasis laumžirgis“. Stovyklą organizavo VšĮ Molėtų krašto muziejus, LTS Vilniaus krašto tautodailininkų meno kūrėjų bendrija, Molėtų rajono tautodailininkų draugija. Rėmėjai: Molėtų rajono savivaldybė, LTS Vilniaus krašto tautodailininkų meno kūrėjų bendrija.
Liaudiškosios tekstilės ir žalvario juvelyrikos paroda
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija, turinti didelę organizuojamų liaudies meno parodų patirtį, kviečia aplankyti tradicinės lietuviškosios tekstilės dirbinių parodą Lietuvos Respublikos Seimo patalpose, kuri skirta Pasaulio Lietuvių Seimo suvažiavimo dalyviams. Parodoje dalyvauja 27 tautodailininkai iš įvairių Lietuvos vietovių. Šioje parodoje pristatome gražiausius šiuolaikinių audėjų bei žalvario juvelyrikos meistrų dirbinius, būdingus visiems penkiems Lietuvos regionams.
Aukštaitiškas pintas juostas dailiai supynė Elena Kiškienė (Utena), Modestas Dambrauskas (Švenčionių rajonas), Dalia Šmatavičienė, Henrika Ivančienė, Matilda Jucienė (Vilnius). Tai paprastai trijų-keturių spalvų juostos geometriniais raštais: rombais vadinamos ,,kryžinės“, eglute - ,,eglinės“. Rinktinės juostos, audžiamos staklėmis ir ant rėmo – paplitusios visoje Lietuvoje, daugiausiai Dzūkijoje, Suvalkijoje ir Mažojoje Lietuvoje. Rinktinių juostų raštai nesudėtingi, keliskart ritmiškai kartojasi ornamentų posmai. Parodoje galime pasigrožėti 2021 metų Respublikinės konkursinės parodos ,,Aukso vainikas“ laureatės Vitos Babičienės (Vilnius) ir jauno audėjo iš Šiaulių Augustino Monkaus spalvingomis rinktinėmis juostomis. Vytinės juostos daromos naudojant vijimo lenteles su skylutėmis kampuose, tai vienas seniausių audimo įrankių. Raštai nesudėtingi , puošiama gražiais spalvingais bumbulais. Šių juostų priaudė Bronė Surdokienė (Alytus), Janina Kubilienė (Utena), Eleonora Glinskienė (Kaunas).
JONO BUGAILIŠKIO Vaikų žaislų ir muzikos instrumentų paroda
Aušros vartų g. 17-10, Vilniuje nuo 2020 m. gruodžio 7 d. veikia tautodailininko Jono Bugailiškio Vaikų žaislų ir muzikos instrumentų paroda.
Turbūt sutiksite, kad sąvoką „vaikas“ sunku atsieti nuo sąvokos „žaislas“. Vaikystės žaislai padeda pažinti pasaulį. Keičiasi kartos, keičiasi ir vaikų žaislai. Kažkada landžiodamas po apleistą kaimynų vienkiemį, aptikau dėžutę. Smalsumo vedamas atidariau, o joje buvo gražiai sudėti mediniai žaislai. Jie mane ir paviliojo. Daugelį metų juos saugojau, jie buvo mano įkvėpimo šaltinis. Kai supratau, kad tuos žaislus geriau už mane gali išsaugoti Lietuvos nacionalinis muziejus, kreipiausi į muziejininkes. Tad dabar mano radinį saugo Lietuvos nacionalinis muziejus. O aš, kai pavargstu nuo tikslumo ir atidumo reikalaujančių kūrybinių medžio darbų, paimu nuo jų likusias skiedras ir drožiu žaislą Vaikui.
Žmogų nuo gimimo supa mylintys tėvai, įvairūs žaislai ir muzikos garsai. Jei pažvelgsime į liaudies muzikos instrumentus, tai sunkiai galėsime pasakyti, ar tai vaikų žaislas, ar primityvus muzikos instrumentas. Koks 20 amžiaus vaikas, nesvarbu, kur gyveno – mieste, kaime ar vienkiemyje, nebandė sau pasidaryti birbynėlės ar švilpynės, tarškynės ar barškučio? Žiemos vakarais šeimose buvo graži tradicija – tėvui kankliuojant kartu visiems padainuoti.
Norisi skubančiam 21 amžiaus vaikui parodyti, kaip žaidė ir kokia aplinka supo 19 a. pab.-20 a. pr. jo bendraamžius. Žaislai labai įvairūs, turintys sąsajas su muzikos instrumentais arba skatinantys erdvinį mąstymą, padedantys suvokti matematiką ar lavinantys rankos taiklumą. Norėčiau, kad parodoje vyresnės kartos žmonės prisimintų savo vaikystės akimirkas ir suvoktų, kaip toli ir greitai mes nuėjom per tą šimtmetį. Tikiu, kad nėra dabarties be praeities, kaip ir ateities be dabarties.
Lietuvos kultūros tarybos dėka buvo galimybė savo kolekciją papildyti kuriant muziejuose išsaugotų vaikų žaislų kopijas ir sukurti kilnojamąją parodą. Parodos lankymas dėl visiems suprantamų priežasčių tapo komplikuotas. Lieka viltis, kad virusui atsitraukus ir visiems išlaisvėjus sulauksiu lankytojų. Paroda sukurta taip, kad ją bus lengva transportuoti. Pirmiausia parodą, kaip ir esu sutaręs vyks Lietuvos etninės kultūros globos tarybos salėje J. Tumo-Vaižganto g. 4-1, Vilnius.
Daugiau informacijos
Jonas Bugailiškis
Tel. 8652 36613
Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669 į.k. 300620716
Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509 Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene