mt_noneRokiškio krašto muziejus organizuoja respublikinę prakartėlių parodą.


Kviečiame dalyvauti visus norinčius (vaikus, šeimas, tautodailininkus, profesionalius kūrėjus...). Prakartėlę į muziejų reikia pristatyti iki gruodžio 8 d. Po parodos prakartėlių autoriai apdovanojami dalyvio diplomais, suvenyrais...

Rokiškio krašto muziejuje nuo 1998 m. Kalėdų kasmet rengiamos respublikinės prakartėlių parodos. Jų organizavimo idėją pasiūlė italų dailininkas, verslininkas ir mecenatas Angelo Frosio, su Rokiškio krašto muziejumi bendradarbiaujantis nuo 1994 m. Prakartėlių parodos dalyviams jis skyrė didelį premijų fondą . Tai buvo visai nauja idėja, todėl muziejininkams teko įdėti nemažai pastangų, kad ji virstų tikrove.

Prakartėlių parodų dalyviai yra labai įvairūs žmonės: profesionalūs keramikai, garsūs tautodailininkai, moksleiviai, darželinukai, pensininkai ir kt. Labai įdomus šių parodų bruožas yra tas, kad prakartėles kuria ištisos šeimos. Kadangi labai platus dalyvių ratas, tai ir medžiagos panaudojamos pačios įvairiausios: medis, molis, šiaudai, pakulos, medžio žievė, linas, popierius, džiovinti augalai ir kt. Prakartėlių parodos Rokiškio krašto muziejuje pritraukia ne tik didelį dalyvių skaičių, bet ir daug lankytojų. Parodą ne kartą lankė J.E. arkivyskupas Apaštališkasis nuncijus Peter Stephan Zurbriggen. Muziejuje kaupiama prakartėlių kolekcija, kadangi po kiekvienos parodos geriausius kūrinius autoriai padovanoja muziejui. Dabar muziejuje yra beveik 100 įvairių prakartėlių.