2011 metų premijos: ,,Premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą" įteikta tautodailininkui-meno kūrėjui kryždirbiui Pranui Kaziūnui iš Utenos.
,,Premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus" įteikta tautodailininkei-meno kūrėjai , popieriaus karpytojai Laimutei Fedosejevai.

2010 m. kovo 5d. 14 val. 30 Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje, Pamėnkalnio 13 atidaryta Dzūkijos tautodailininkų darbų paroda. Parodoje dalyvauja 44 dalyviai iš Druskininkų miesto, Alytaus, Varėnos ir Lazdijų rajonų.

Atidarant parodąEkspozicijoje per 150 darbų- taikomoji ir vaizduojamoji tautodailė. Grožėsimės autentiškomis dzūkiškomis lovatiesėmis, Parodos eksponataikaišytinėmis juostomis, kalviškais darbais, medžio skulptūromis, juodąja keramika, juvelyrika, karpiniais, tapyba, šiaudiniais sodais.

 

Džiugu, kad šioje parodoje, savo darbus eksponuoja žymūs medžio skulptoriai Antanas Česnulis, Saulius Lampickas, Balys Dabrukas, Algirdas Juškevičius su savo mokiniais, juodosios keramikos meistrė Teresė Jankauskaitė, keramikė Rūta Indrašiūtė, margučių margintoja Audronė Lampickienė, kalviai V.V. Valentinavičiai, Juozas Varnelis, sodų pynėjos Saulė Lazaravičienė ir Laima Saviščevienė ir dar daug kitų gabių meistrų.

Parodą surengė Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija ir Vilniaus įgulos karininkų ramovė.

MUGĖ

Kovo 5 d. nuo pat ryto Rotušės aikštėje savo kūrinius, kulinarinius gaminius pristatys 40 Dzūkijos atstovų: kalviai kals geležį, medžio drožėjai droš, Varėnos ir Alytaus moksleiviai pins iš vytelių krepšius... Didžiausias akcentas – Dzūkijos informacinis centras, kur bus įkurtas vandens parko filialas su pirtimi ir kubilu. Vandens parkas pristatinės tradicinių pirčių kultūrą. Pirčių paslaugomis bus galima pasinaudoti tiesiog Kaziuko mugės metu.
Šalia vandens parko filialo veiks ir Druskininkų gydyklų kabinetas, kuriame visus, specialiai įrengtame kabinete konsultuos pirmasis Druskininkų daktaras SURUTIS ir rekomenduos bei leis susipažinti su gydymu naudojant Dzūkijoje esančius naturalius gamtos išteklius (purvas, mineralinis vanduo, druska ir kt.).
Mugėje bus galima gauti informaciją apie poilsį Dzūkijos kaimo turizmo sodybose.


Kviečiame visus atvykti į Vilnių, pabūti kartu su dzūkais Kaziuko mugėje ir kituose renginiuose.

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene

KONTAKTAI