Parodoje-konkurse "Šventieji piligrimai" 2013 m. I-oji vieta skirta Artūrui Janickui iš Alytaus - kūrinys ,,Šventas Jonas Nepomukas", II-oji vieta - Anelei Araminienei iš Utenos rajono - kūrinys ,, Šventiji šeima", III-oji vieta - Vytautas Liatukas iš Kauno - kūrinys ,,Piligrimas"

LIETUVOS TAUTINIO PAVELDO AMATININKŲ MUGĖ MASKVOJE SENAJAME ARBATE

2013 metų liepos 1-mą dieną Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Taryboje atidarymo proga, Maskvoje Senąjame Arbate priešais J.Vachtangovo teatrą, surengta Lietuvos tautinio paveldo sertifikuotų amatininkų darbų ir lietuviško maisto produktų mugė. Netoliese pastatytoje scenoje girdėjosi lietuviškos folklorinės muzikos garsai atliekami žinomų folkloristų ir tautinio paveldo sertifikuotų meistrų Linos ir Albero Bartašių iš Pasvalio. Paklausyti susirinko daugybė smalsuolių. Renginį atidarė Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Renatas Norkus, Rusijos žemės ūkio ministras Nikolajus Fiodorovas bei Lietuvos žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, kurie savo kalbose pažymėjo, kad kultūrinis bendradarbiavimas yra ypatingai svarbus abiejų šalių tolimesnių santykių vystymuisi. Garbinga delegacija aplankė visų tautinio paveldo meistrų ekspozicijas, mielai bendravo, domėjosi lietuviškais amatais, ragavo duonos ir šakočio.

 Mugės lankytojai, kurių buvo labai daug, galėjo susipažinti su Vilniaus verbomis, kurios jiems buvo visiška naujiena, liaudiškos grafikos ir karpinių tradicijomis, medžio skulptūra, tradiciniais muzikos instrumentais, keramika, juostomis, riešinėmis, gintaro papuošalais, siuvinėtomis lininėmis staltiesėmis ir tradicinėmis pirštinėmis. Smagu, kad visi lankytojai išreiškė didelį susidomėjimą ir susitikimo džiaugsmą.

Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Rusijos Federacijoje Renatas Norkus ir ponia Sandra Smaidrytė pakvietė mugės dalyvius į J.Vachtangovo teatrą stebėti A.Cholinos spektaklį ,,Moterų dainos“. Po spektaklio dalyvavome priėmime, kuriame svečiavosi daugelio pasaulio šalių ambasadoriai ir diplomatai reziduojantys Maskvoje. Buvo išties smagu: mezgėsi pažintys, o vėliau ekspromtu, kartu su ambasadoriumi Renatu Norkumi susibūrė ,,naujas folklorinis ansamblis“, kuris visiems svečiams uždainavo ,,Buva rod buva rod šendie susitikti, tik ne rod tik ne rod kad reik išsiskirti“...

Projektą ,, Lietuvos tautinio paveldo pristatymas pirmininkavimo Europos sąjungos tarybai proga Maskvoje, Senąjame Arbate“ vykdė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija, rėmė Lietuvos žemės ūkio ministerija.

Amatininkai dėkingi Žemės ūkio ministerijai už suteiktą paramą ir pasitikėjimą.

 

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene

KONTAKTAI