LR Kultūros ministerijos garbės ženklu "Nešk savo šviesą ir tikėk" 2016 m. apdovanota Zita Mackevičenė

LIETUVOS POPIERIAUS KARPYTOJAI TARPTAUTINIAME KARPYTOJŲ SIMPOZIUME MASKVOS SRITYJE

Simpoziumo dalyviai Domodedovo Meno istorijos muziejuje 2012 m. rugsėjo 6-10 dienomis Rusijos Federacijoje, Maskvos srities Domodedovo miesto Meno istorijos muziejuje ketvirtą kartą vyko tarptautinis popieriaus karpytojų simpoziumas ,,Iš praeities į ateitį”. Domodedovo Meno istorijos muziejuje surinkta didžiausia popieriaus karpinių ekspozicija iš įvairių pasaulio šalių, tame tarpe ir iš Lietuvos. Daugiau kaip dešimtmetį besitęsiantis kūrybinis bendradarbiavimas davė gražių rezultatų; surengtos bendros karpinių parodos, Lietuvos popieriaus karpytojų pranešimų tezės spausdinamos muziejaus sudarytuose tarptautinių simpoziumų rinkiniuose. Šiais metais renginyje dalyvavo šios srities menininkai ir menotyrininkai iš Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Lietuvos, Maskvos bei karpytojai iš tolimiausių Rusijos Federacijos miestų. Lietuvai atstovavo 4 tautodailininkai-meno kūrėjai, sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininkai: Roma Gudaitienė, Odeta Bražėnienė, Laimutė Fedosejeva, Klaidas Navickas. Projekto vadovė- Ramutė Kraujalienė.

Simpoziumo metu buvo surengta visų šalių karpinių paroda – aptarimas, kurį vedė menotyrininkė Svetlana Javorskaja. Išklausyta per 30 pranešimų, skirtų šios meno šakos istorijai, simbolikai, paveldui . Pasidalinta patirtimi kai karpinių meną populiarinti mokyklose (vaikų psichologinis vystymas, šešėlių teatro galimybės, ir kt.). Klaidas Navickas skaitė 2 pranešimus ,,Popieriaus karpinių istorija” ir ,,Karpiniai Lietuvoje-tautinis paveldas”. Džiugu, kad pastarasis susilaukė itin daug dėmesio, nes išaiškinus tautinio paveldo sertifikato reikšmę ir prioritetai, kuriuos suteikia tautinio paveldo produktų sertifikatas (valstybės dalinis finansavimas), daugeliui dalyvių tai atrodė kaip neįgyvendinama svajonė.

 

Roma Gudaitienė ir Odeta Bražėnienė edukaciniame užsiėmime Rusijos taikomosios dailės muziejuje,,Meistrystės klasė”- edukacinė programa vyko Rusijos taikomosios dailės muziejuje. Užsiėmimuose dalyvavo daugiau kaip puse šimto meistrų. Džiugina, kad lietuvių meistrai buvo apsupti ypatingu dėmesiu. Amatininkai sukurtus ,,Gyvybės medis” padovanojo Rusijos taikomojo dailės muziejaus fondams. Šiuo metu šioje garbingoje institucijoje yra 4 lietuvių karpytojų kūriniai. Jiems išduoti sertifikatai ir padėkos raštai.
Esame dėkingi Lietuvos žemės ūkio ministerijai, Lietuvos kultūros rėmimo fondui už suteiktą galimybę atstovauti Lietuvos tautinį paveldą ir tautodailę šiame renginyje.


Ramutė Kraujalienė

REKVIZITAI

LTS VILNIAUS BENDRIJA


Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


MENO KŪRĖJŲ BENDRIJA


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

KUR MES ESAME


Vytenio g. 13 Vilnius
Tel.2339509  Mob. 869936016
Pirmininke Ramute Kraujaliene

KONTAKTAI