Popieriaus karpinių simpoziumas Maskvoje

maskvoje

2010 rugsėjo 9-13 dienomis Maskvoje įvyko trečiasis tarptautinis popieriaus karpinių simpoziumas, skirtas garsios lietuvių popieriaus karpytojos tautodailininkės-meno kūrėjos Julijos Daniliauskienės atminimui.

Simpoziumą organizavo Maskvos liaudiškosios grafikos muziejus, Domodiedovo meno istorijos muziejus ir M. Vološino vardo biblioteka.

3-jį leidinį su pranešėjų tezėmis išleido Domodiedovo meno istorijos muziejus. Simpoziume dalyvavo karpytojai iš Olandijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir Lietuvos. Ta proga atidaryta karpinių paroda, kurioje išeksponuoti visų šalių autorių darbai. Pranešimą ,,Karpiniai reklamoje" parengė Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrijos narė Laimutė Fedosejeva.

Rugsėjo 11-oji buvo skirta išėjusiems... A.A. Julijai Daniliauskienei ir Feliksui Marcinkui. Domodiedovo muziejuje, dalyvaujant vietos valdžios atstovams, atidaryta Julijos Daniliauskienės karpinių paroda, surinkta jos draugo, didelio karpinių kolekcininko, Aleksejaus Petričenko, deja, palikusio šį pasaulį. Džiugu, kad pradėtus tėvo darbus tęsia jo dukra Asia Aleksejevna Petričenko. Būtent jos dėka, lietuviški karpiniai sulaukė didelio pripažinimo kitose šalyse. Asia Petričenko, visiems susirinkusiems papasakojo apie Juliją... Savo atsiminimais pasidalijo menotyrininkė Svetlana Javorskaja, Laimutė Fedosejeva, Ramutė Kraujalienė. Simpoziumo dalyviai išsakė savo mintis apie autorės kūrybinį palikimą. Šiai progai pažymėti, Domodiedovo muziejus įteikė ženklelius dalyviams su Julijos Daniliauskienės karpiniu.

Rankose F.Marcinko knyga  A.Petričenko, R.Kraujalienė, N.Digor ir jos karpinys Simpoziumo dalyvės L. Fedosejeva, N.Vialova, S.Vialova, R.Kraujalienė Jauniausia simpoziumo dalyvė baigia klijuoti sukurtą karpinį ,,Skruzdėlių šokis

Didelio susidomėjimo susilaukė ir Felikso Marcinko knyga ,,Popieriaus karpinių menas Lietuvoje ir pasaulyje". Tai vienas iš ryškiausių jo leidinių, deja jau paskutinis... Tai pripažino visi simpoziumo dalyviai, apsidžiaugę radę savo kūrinius šioje knygoje. Taigi-Lietuva turi kuo didžiuotis. Svarbu ir ateityje eiti šiuo keliu, nes turime į ką lygiuotis.

Tą pačią dieną simpoziumo dalyviams buvo parodytas Vilniaus etninės veiklos centro sukurtas filmas ,,Kaziuko mugė 2010". R.Kraujalienė papasakojo apie šią dideles tradicijas turinčią šventę, pasidalijo mintimis apie tautodailininkų parodas, festivalius.


Užsimezgusi draugystė bus tęsiama ir toliau, juolab, kad tokiame renginyje Vilniaus tautodailininkai dalyvauja jau 3-čią kartą. Kviesimės į bendras parodas, festivalius... Keisimės savo patirtimi...