Meistrų darbai


2007 m. rugsejo 3-7 dienomis Skopine (Riazanės sritis, Rusijos federacija) vyko tarptautinis puodžių seminaras ,,Meждународный фестиваль гончаров'', kuris vyksta kas trys metai Skopino keramikos fabrike.
Tarptautinis keramikos seminaras Skopine (Rusija)


Žiedžiamas aukščiausias puodas   Parodos eksponatai   Užrištomis akimis

     2007 m. rugsejo 3-7 dienomis Skopine (Riazanės sritis, Rusijos federacija) vyko tarptautinis puodžių seminaras ,,Meждународный фестиваль гончаров'', kuris vyksta kas trys metai Skopino keramikos fabrike. Malonu pasidžiaugti, kad šiame renginyje dalyvavo ir Lietuva, - atstovavo vilnietis tautodailininkas-meno kūrėjas Vygantas Vasaitis.
     Skopino miestas jau nuo 17a. yra garsus savo keramikos dirbiniais. Puodžius garsina dekoratyviniai-figūriniai ąsočiai, kurių yra įsigiję daugelis Rusijos ir užsienio muziejų.
     Festivalyje dalyvavo apie 60 keramikų iš ivairių Rusijos miestų, taip pat puodžiai iš Ukrainos, Moldovos, Latvijos, Gruzijos, Uzbekistano ir Lietuvos.
Renginio metu atidarytas Skopino keramikos muziejus, kuriam savo dirbinius dovanojo visi festivalio dalyviai, veikė sukurtų darbų paroda, mugė.
     Dvi dienos buvo skirtos meistrystės demonstravimui: aukščiausio puodo žiedimas, žiedimas užrištomis akimis, geriausios figūrinės kompozicijos lipdymas ir daug kitu rungčių. Fabriko kieme vyko demonstraciniai degimai: juodosios keramikos, kristalinių glazūrų, laužo degimas, popierinė krosnis ruošimas, raugo keramikos degimas.

Festivalis paliko pačius geriausius įspūdžius, teikiančius vilčių tolimesniam bendradarbiavimui.