Šeimynų susibūrimas „Užburtų paukščių, simbolių ir mitų pasaulis”

2009 m. liepos 22 – 31 dienomis Šalčininkų Kultūros centras organizavo vaikų kūrybinę vasaros stovyklą „Užburtų paukščių, simbolių ir mitų pasaulis”. Dešimt dienų 44 jauni šalčininkiečiai iš peties darbavosi dviejose kūrybinėse dirbtuvėse. Vienai vadovavo dailininkė iš Lenkijos p. Anna Špadzinska-Koss, - čia vaikučiai tapė, užsiėmė keramika, skulptūra. P. Anna dalyvauja Šalčininkų vaikų vasaros stovykloje jau aštuntus metus.


Antra kūrybinė dirbtuvė – popieriaus karpiniai su meno kūrėja Laimute Fedosejeva buvo Šalčininkams tikra premjera. Vaikai karpė, kūrė atvirukus, paveikslus, darė ir kolektyvinius darbus, iš iškarpytų paukščių darė koliažus. Atsirado ir mamyčių kurios nenorėjo atsilikti nuo vaikučių, kūrė savo gyvybės medžius.

Dešimt dienų prazvimbė akimirksniu. Stovyklos darbą vainikavo paroda. Kultūros centro foje papuošė karpinių ekspozicija, didžiojoje salėje, kurios 9 langai buvo papuošti karpytomis užuolaidėlėmis, o palubėse „skraidė“ stebuklingi paukščiai, buvo išeksponuoti vaikų tapybos darbai bei skulptūros. Vaikučiai į parodos atidarymą atėjo ne šiaip pasipuošę, o apsirengę pasirinkus iš trijų temų: pirmykštis žmogus, indėnai, japonai... Kiekvienoje kategorijoje buvo renkamas kostiumas – nugalėtojas. Šventė pavyko, ji tapo tikru šeimynų susibūrimu.