koplytstulpis
Featured

Šv. Jurgio koplytstulpis Liškiavoje

2024 m. balandžio 21 d. Šv. Jurgio šventėje Liškiavoje pašventintas tautodailininko Antano Česnulio išdrožtas Šv. Jurgio koplytstulpis. Jis primins, kad šioje vietoje buvo senoji Liškiavos parapijos šv. Jurgio Kentėtojo bažnytėlė, kuri stovėjo iki 1844 m..

 

Featured

Koplytstulpių ir stogastulpių virtualus žemėlapis

Džiaugiamės ir sveikiname Šv. Juozapo mokyklos aštuntokus ir jų  projekto vadovą Dailės ir technologijų mokytoją  Vykintą Šlapiką, atlikusius didžiulį, vertingą ir informatyvų  darbą ,,Koplytstulpių ir stogastulpių virtualus žemėlapis ".

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?hl=en&ll=54.75711585101877%2C25.29738328900759&z=16&mid=1GI_9BETiP1j9WDxY5kFm97YP5UqsNo4

Mokiniai atliko tyrimą aiškindamiesi kiek Vilniaus mieste yra pastatytų koplytstulpių, o vienas iš mokinių Ridas Ramonas, parengė virtualų koplytstulpių ir stogastulpių žemėlapį, kur galima pamatyti objektų vietą ir nuotraukas. Tai tikrai naudinga žmonėms, kurie domisi kryždirbystės paminklais Vilniaus mieste.  Kreipiamės į vilniečius, galbūt šalia jūsų dar yra koplytstulpių ar stogastulpių nepažymėtų šiame žemėlapyje. Praneškite mokytojui Vykintui Šlapikui el. adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vilniaus tautodailininkų vardu dėkojame Šv, Juozapo mokyklos mokiniams ir mokytojui už gerą įdėją ir puikų rezultatą.

Lietuvos dienos JAV

2023 metų spalio 7-8 dienomis Jungtinėse Amerikos Valstijose, Los Andželo mieste 37 kartą vyko ,,Lietuvių dienos".

Lietuvos generalinio konsulato kvietimu - demonstruoti šiaudų rišimo tradicinį amatą buvo pakviesta tautodailininkė Zita Indriūnienė.  Ramutė Kraujalienė pristatė lietuviškų tautinių juostų kolekciją, kurios pagrindą sudarė Vitos Babičienės ir Augustino Monkaus rinktinės juostos.

„Lietuvių dienos" Los Andžele sutraukia šimtus lietuvių, kuriuos vienija idėjoa - išlaikyti ir puoselėti lietuvybę. Čia skambėjo lietuviška muzika, lietuviški šokiai atliekami lietuvaičių, gyvenančių JAV, Kalifornijos valstijoje, bei svečių iš Čikagos.

 

Šurmuliavo mugė, kurioje gausu tautinės atributikos gaminių, gintaro, suvenyrų, knygų ir, žinoma, lietuviškas maistas: cCepelinai, balandėliai, šaltibarščiai ... Čia ir eilės didžiausios, smagu kartu pasišnekučiuoti valgant taip pasiilgtus patiekalus. Lietuvos generalinio konsulato palapinėje gausu knygų, suvenyrų, veikė loterija. Gražiai atrodė Zitos sodai suverti mažai miegotų naktų metu, tautinės juostos. Daug lankytojų, daug pokalbių, buvo ir edukacija. O čia jau nebesutalpinome visų norinčių.

Smagu, kad abi dienas galėjome šiek tiek pamokyti tradicinio meno pagrindų lietuvaičius, gyvenančius toli nuo Tėvynės. Džiaugėmės galėdami būti šios šventės dalimi ir nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Respublikos generalinei konsulei Los Andžele Laimai Jurevičienei ir visam kolektyvui, ypatingai Airidai Zalieckaitei už šią galimybę ir rūpestį mumis visos viešnagės metu.

Sveikiname Klaidą

Tautodailininkui - meno kūrėjui Klaidui Navickui įteikta Kultūros ministerijos premija

 

 

 

 

 

 

Stanislovo Karanausko pagerbimas Utenoje

 Š.m. balandžio 12 d. Utenos Kraštotyros muziejuje įvyko rajoninės liaudies meno parodos pristatymas ir Tautodailės veterano kryždirbio, tapytojo, poeto Stanislovo Karanausko pagerbimas - 90 metų jubiliejaus proga.

Jubilijatą sveikino Utenos savivaldybės administracijos darbuotojai, Molėtų ir Utenos tautodailininkai. Įteiti LR Seimo nario Edmundo Pupinio ir Utenos rajono mero Alvydo Katino Padėkos raštai. Jubilijatas guvus ir džiaugsmingas pasidalino savo prisimnimais, ir įteikė poezijos knygas ,,Kalavijas ir žagrė" savo bičiuliams.Utenos rajoninėje liaudies meno parodoje dalyvauja 78 autoriai gausiai pateikę įvairių žanrų tautodailės kūrinius. Jau, kiek ankstėliau komisija atrinko 34 autorių kūrybą į Respublikinę liaudies dailės parodą ,,Gyvos jungtys ", kuri bus atidaryta Vilniuje Šimtmečio dainų šventės metu. 51 autoriaus darbai atrinkti į Utenos konkursinę regioninę liaudies meno parodą Visagine ,,Aukso vainikas 2018". Gegužės 8 dieną 55 rajono tautodailinnkai pateiks savo kūrybą LR Seimo galerijoje.

 

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
Saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

Vytenio g. 13, Vilnius LT-03112, Lietuva.

Pirmininkė Ramutė Kraujalienė
ramute.kraujaliene(eta)gmail.com

Tel. 2 339 509 Mob. 8 699 36 016