Skulptūros ant vandens

Užutrakyje sukurtos skulptūros ant vandens bus deginamos rudens lygiadienį
Liepos 29 - rugpjūčio 2 dienomis, Užutrakyje, vyko Kūrybinė žemės meno stovykla-pleneras, kuris yra bendras Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos (pirmininkė Dominykai Semionovė), Vilniaus krašto tautodailininkų ir meno kūrėjų bendrijos (pirmininkė Ramutė Kraujalienė) ir Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos (direktorius Darius Kvedaravičius) projektas, skirtas stiprinti ryšius su etnine kultūra, tautodaile, gamta ir vietos istorija.
Stovyklos metu vyko paskaitos, amatų ir kulinarinės dirbtuvės, dalyviai įgūdžius tobulino rišdami skulptūras iš gamtinių žaliavų, tapydami. Skulptūros ir tapybos darbai buvo skirti Galvės ežerui, Užutrakiui.


Galvės ežere, ties menininkų rezidencija jau užplaukia laiveliai ir valtys pažiūrėti galvos, kuri, pasak legendos reikalinga, kad ežeras laiku užšaltų, taip pat čia stovi Vytauto žirgas, išgėręs patvinusį ežerą bei jautis, pasak legendos, paniręs viename ežere ir išlindęs kitame. Medyje supasi dangaus sodas, simboliškai sujungiantis dangų su Užutrakio žemiškuoju obelų sodu. Dar vienas sodas pakabintas vežiminėje palubėje, kaip atminimo ženklas apie vykusią stovyklą.
Stovykloje dalyvavo: Inga Loginova – Papušina, Danutė Bastienė, Nadiežda Zajančkovskaja, Leonarda Šostak, Dalia Mockevičienė, Violeta Saudargienė, Laima Kantakevičienė, Dalia Jakubonė, Roma Gudaitienė, Lina Bagdonienė, Raimonda Bolienė, Diana Lukošiūnaitė ir Vilma Pleškutė, Vytautas Musteikis ir Albertas Danilevičius.
Rugsėjo 21 d., vakare vyks rudens lygiadieniui skirtas reginys, kurio metu bus sudegintos sukurtos skulptūros ant vandens.

Nuo idėjos iki tradicijos

mes visi

Primityviosios tapybos kūrėjams tobulėjimo galimybės dažniausia yra jų pačių rūpestis. Plenerų organizavimo forma viena produktyviausių, nes meno vadovas suteikia ir žinių, ir praktinių patarimų aptariant kūrinius. Prieš tris metus nedidelė grupė „Paletės“ studijos tapytojų susibūrė Juodkrantėje, o po kelių savaičių surengė parodas Nidos kultūros centre, Smiltinės informaciniame centre. Pleneras „Pagauk  paukštę“ vėl buvo organizuojamas 2017, 2018 metais skirtingose Kuršių Nerijos vietose - Ventės rago ornitologijos, Rusnės kraštotyros centruose. Šių plenerų metu nutapyti 54  darbai buvo eksponuojami Vilniaus įgulos karininkų ramovėje šiais metais. Paskutiniame plenere dalyvavo Širvintų, Druskininkų ir Vilniaus tapytojos, o menotyrininkė dr. N.Tumėnienė, kaip meno vadovė, konsultavo, teikė dalykines pastabas, aptarinėjo visus darbus.

Akivaizdu, kad toks meninio tobulėjimo renginys svarbus tapytojoms, kurių asmeniniai gebėjimai tinkamai vystomi saugant primityvios tapybos tradicijas.

Vilniaus krašto tautodailininkų ir meno kūrėjų bendrija organizuoja šį plenerą, esant pagrindiniam rėmėjui – LR Kultūros tarybos fondui. Kiti rėmėjai – organizacijos, kurių patalpose eksponuojamos parodos, Gamtos tyrimo centras.

Šiais metais pleneras „Pagauk  paukštę“ bus organizuojamas Ignalinos rajone. Jame dalyvaus tapytojai iš įvairių Vilniaus krašto vietovių.  

Karpytojų simpoziumas Maskvoje 2018

Š.m. spalio 4-8 dienomis Domodedovo (Rusijos Federacija) vyko VII tarptautinis simpoziumas „Karpiniai: Sudie, tradicijos?”.
Organizatoriai: Domodedovo istorijos ir meno muziejus, Tarptautinis klubas “Popieriaus tradicijos”.
Simpoziumo koordinatorės: A.M. Petričenko karpinių kolekcijos sergėtoja A.A. Petričenko ir karpytoja, menotyrininkė S. Yavorskaja.

 

 

 

 

 

 

Simpoziume dalyvavo 59 dailininkai, menotyrininkai, pedagogai, kolekcininkai iš Vokietijos, Izraelio, Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos. Rusijos karpytojai susirinko iš Maskvos, Sankt.Petersburgo, Novosibirsko, Tiumenės, Tverės, Sachalino. Lietuvą atstovavo L. Fedosejeva, E. Meškonienė, I. Barauskaitė-Klimkienė.

Draugystės tiltas 2017

Vilniaus krašto tautodailininkų - meno kūrėjų viešnagė Hamburge

 

 

 

 

 

 

     2017 m. birželio 9-11 dienosmis vyko 13-asis Europos lituanistinių mokyklų sąskrydis ,,Draugystės tiltas“. Renginyje dalyvavo lituanistinių mokyklų auklėtiniai, mokytojai, tėveliai, kartu atsivežę ir jauniausius šeimos narius. Dalyvių – beveik 200:  iš Norvegijos, Švedijos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Austrijos, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Turkijos ir Vokietijos.  Renginio šeimininkai – Hamburgo lietuvių bendruomenė, veikianti įvairiomis kryptimis, besistengianti išlaikyti lietuvių kultūrą ir vienijantį tautiškumą ir tautinį identitetą.

Nuo tradicijos iki šiuolaikinio požiūrio į etninę kultūrą

Įspūdžiai iš Tarptautinio mokslinio-metodinio seminaro ,,Nuo tradicijos iki šiuolaikinio požiūrio į etninę kultūrą" Krivoi Roge (Ukraina) . Projektą remia LR kulrūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba

2019 metų birželio 18 – 22 dienomis Ukrainoje vyko respublikos moksleivių karpinių konkursas. Konkurso organizatoriai: Ukrainos tautodailininkų sąjungos Krivoj  Rog skyrius, miesto muzikos mokyklos nr. 3 ir 5, Dailės mokykla nr. 1 ir miesto meno mokykla nr. 1. Konkurso koordinatorė – Marianna Liubas.

 

 

 

 

 

 

Konkurso tikslai: Ukrainos popieriaus karpinių tradicijų ir liaudies kultūros tradicijų išsaugojimas ir populiarinimas; laisvos kūrybingos asmenybės ugdymas; suteikti mokytojams ir ugdytojams metodinę pagalbą.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija
Saskaitos Nr. LT767044060000319703  į.k. 193026218


Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija
Sąskaitos Nr. LT927044060007883669   į.k. 300620716

Vytenio g. 13, Vilnius LT-03112, Lietuva.

Pirmininkė Ramutė Kraujalienė
ramute.kraujaliene(eta)gmail.com

Tel. 2 339 509 Mob. 8 699 36 016